برای سفر به آنتالیا چقدر پول ببریم؟

دسته بندی مقاله : گردشگری
تعداد دیدگاه :
1401/05/06
برای سفر به آنتالیا چقدر پول ببریم؟

آنتالیا، واقع در منطقه مدیترانه، یکی از مهم‌ترین نقاط گردشگری کشور ترکیه است و با ساختار‌های تاریخی و زیبایی‌های طبیعی خود برجسته بوده و این شهر با جمعیتی حدود ۱ میلیون نفر، یکی از مهم‌ترین شهر‌های توریستی ترکیه است.
با فرا رسیدن فصل تابستان، بسیاری از مسافران به سواحل بهشتی ترکیه سرازیر می‌شوند. یکی از مسأله‌های مهم در سفر برنامه‌ریزی کردن هزینه‌های سفر است. این امر ممکن است برای بعضی‌ها سخت بنظر برسد دراین مقاله شما می‌توانید با عوامل مورد نیاز و هزینه‌هایی که در سفر به انتالیا می توانید داشته باشید آشنا می شوید.هزینه‌های سفرنسبت به هر فرد و خانواده متفاوت است و به صورت دقیق نمی‌توان مبلغ خاصی برای مدت یک هفته تعیین کرد.


هزینه سفر با تور به آنتالیا

یکی از نکته‌های مثبت در سفر به آنتالیا این است که شما می‌توانید فقط با پرداخت هزینه تور یک سفر ۷ روزه به آنتالیا داشته باشید و هزینه دیگری در آنتالیا نکنید زیرا هتل‌های آنتالیا یوال و ال بوده و ناهار و شام و صبحانه  رایگان است.همچنین خدمت هتل های انتالیا کامل بوده و از هر نوع سرگرمی در این هتل ها می توانید استفاده کنید.پس در نظر بگیرید که شما می توانید یک سفر ارزان به بهترین هتل های آنتالیا داشته باشید.نتخاب کردن هتل یکی از فاکتور‌هایی است که کاملاً به شما بستگی دارد شما می‌توانید از طریق سایت همنواز از میان صد‌ها هتل بهترین و مناسب‌ترین هتل را برای خود انتخاب کنیدهمچنین می‌توانید از کارشناسان شرکت همنوازآسمان آبی راهنمایی‌هایی در مورد هتل‌ها بگیریدهزینه پرواز رفت و برگشت به آنتالیا تماماً بر عهده اژانس بود و لزومی به پرداخت هزینه اضافی برای سفر خود به آنتالیا ندارید همچنین می‌توانید با توجه به تصمیم و هزینه‌ای که می‌خواهید پرداخت کنید پرواز مستقیم و یا غیر مستقیم به آنتالیا داشته باشید.

سفر به آنتالیا با تور بهتر است یا شخصی؟


هزینه های خود را در نظر داشته باشید

شما شایسته بهترین تعطیلات، بهترین هتل، بهترین امکانات هستید، اما واقع بین باشید و بودجه و برنامه‌های تعطیلات خود را در حد درآمد خود تنظیم کنید. به یاد داشته باشید که بهترین تعطیلات جایی است که در آن راحت باشید و هزینه‌هایی که شما را در تنگنای مالی قرار می‌دهد یا ماه‌ها مجبور به پرداخت هزینه می‌شود بزرگترین دشمن آرامش شماست.با برنامه‌ریزی صحیح، بودجه‌بندی و آماده‌سازی اولیه، می‌توانید در سفر‌های بعدی خود امکانات خود را بهبود بخشید و در عین حال تعادل مالی خود را حفظ کنید.

مشاهده تور آنتالیابرنامه ریزی برای هزینه های خود

برنامه‌ریزی زودهنگام تعطیلات و عمل کردن بر اساس آن شما را تا حد زیادی از استرس هزینه‌های تعطیلات نجات می‌دهد. اگر هنوز تعطیلات زیادی دارید، می‌توانید با پخش کردن آن در طول زمان، تحقیقاتی را انجام دهید که تصمیم شما را در مورد جایی که می‌خواهید آسان‌تر کند، انجام دهید و از این طریق می‌توانید به دقیق‌ترین اطلاعات برسید. بخش تحقیق یک عنصر مهم نه تنها برای بودجه شما، بلکه برای تعطیلات لذت بخش‌تر است. پس از تعیین مکان و شرایطی که می‌خواهید تعطیلات خود را در آن بگذرانید، از فرصت‌هایی مانند رزرو زودهنگام، تخفیف‌های پیش پرداخت استفاده کنید و مبلغی را که هر ماه برای صندوق تعطیلات خود تعیین می‌کنید، ماه‌ها قبل از تعطیلات کنار بگذارید. بدین ترتیب می‌توانید با خیال آسوده به تعطیلات بروید و از قیمت‌های مقرون به صرفه‌تری بهره‌مند شوید.

 


فراموش نکنید که بودجه‌ای برای تعطیلات ایجاد کنید.

رایج‌ترین مشکلی که در برنامه‌های سفرمان با آن مواجه می‌شویم این است که هر چقدر هم که برنامه‌ریزی کنیم، همیشه بیشتر خرج می‌کنیم. اگر قبلاً تجربیات مشابهی داشته‌اید، به وضوح می‌توانیم بگوییم که حتماً برنامه‌های خود را اشتباه یا ناقص کرده‌اید. مهم‌ترین چیزی که در تهیه بودجه تعطیلات باید در نظر بگیرید، هزینه‌های اولیه مانند هتل و حمل‌ونقل و همچنین وعده‌های غذایی خارج از هتل، تور‌هایی که می‌خواهید بیرون بروید، ورودی مکان‌های فرهنگی مانند موزه‌ها است. لباس‌هایی که برای تعطیلات باید بخرید، عینک آفتابی، کیف و ... همچنین محاسبه هزینه‌های شماست. اگرچه فکر می‌کنید همه چیز را در نظر گرفته‌اید، افزودن «هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده» به بودجه تعطیلات نیز می‌تواند به شما آرامش دهد. با وجود همه این‌ها، اگر هزینه سفر شما بیش از حد انتظارتان است، فهرست کوچکی که می‌توانید از آن صرف نظر کنید یا به آن توجه کنید تا در طول تعطیلاتتان متناسب با بودجه‌تان باشد، کارتان را نیز آسان می‌کند.بودجه کل سفر

بودجه سفر شما همچنین شامل کار‌هایی است که در مقصد خود انجام خواهید داد، برای مثال زمانی که به یک مکان کوهستانی می‌روید باید بودجه‌ای را برای کوهنوردی اختصاص داده باشید. شما باید مقصد خود را به خوبی بشناسید و هزینه هر کاری را که انجام خواهید داد بر اساس آن محاسبه کنید. این‌ها شامل اسکان، حمل و نقل و غذا و نوشیدنی است.

 


بودجه حمل و نقل شما

شما می‌توانید این فرصت را داشته باشید که از قبل برای تعطیلات خود برنامه‌ریزی کنید و از بلیط‌های ارزان هواپیما که مخصوصاً برای هواپیما‌ها ضروری است استفاده کنید. به وزن باری که هواپیما در سفر می‌برد دقت کنید، وسایل خود را بر اساس آن بچینید، اگر وسایلتان زیاد است، یک چمدان دستی که حاوی وسایل گازی مانند ابزار برش و اسپری نباشد تهیه کنید و می‌توانید آن را ببرید. به هواپیما با خودت بنابراین، از دادن کمک هزینه بار نجات خواهید یافت. نیاز‌های غذا و نوشیدنی در فرودگاه‌ها بسیار گران است، بنابراین در سفر‌های کوتاه خود در اینجا غذا نخورید. می‌توانید چیزی برای خوردن با خود بیاورید.

 


بودجه غذا و نوشیدنی

اگرچه بیشتر اوقات به بودجه غذا و نوشیدنی توجه نمی‌شود، اما در ابتدای بودجه شماست. هیچ چیز مانند مزه کردن غذا‌های محلی در مکان‌هایی که می‌خواهید بروید وجود ندارد. اما مطمئناً غذا‌های این منطقه با قیمت‌های بالایی به ما عرضه می‌شود.هدف ما باید «تعطیلات و سفر زیاد» باشد. اگر زیاد بخوریم، به هر حال نمی‌توانیم سفر کنیم. در نتیجه با توجه به بودجه خود و نیاز‌هایی غذایی خود برنامه‌ریزی کنید. این نکته را در نظر بگیرید که باتوجه به ال و یوال بودن هتل‌های آنتالیا می‌توانید صبحانه و ناهار و شام خود را در هتل میل کنید.هزینه غذاهای آنتالیا نسبت به هر رستوران و منطقه ای می تواند متفاوت باشد.

بهترین رستوران های آنتالیااز رستوران‌ها و مغازه‌هایی که برای گردشگران باز هستند و قیمت‌های ویژه‌ای برای گردشگران دارند خرید نکنید. غذا‌های محلی را در جایی که قیمت‌ها مناسب است بچشید. اقلامی را که ۳ برابر ارزششان به توریست‌ها فروخته می‌شود را صرفاً به دلیل محلی بودن نخرید. سعی کنید طوری زندگی کنید که ساکنان آن شهر بدانند کجا و چه چیزی با قیمت‌های مناسب به فروش می‌رسد.


بودجه سرگرمی

هدف اصلی از تعطیلات تفریح و یافتن آرامش است. اگر می‌خواهید تعطیلات خود را سرگرم‌کننده کنید؛ شما باید هزینه‌هایی را در نظر بگیرید که ممکن است زندگی شبانه، استراحت‌های روزانه، فعالیت‌های ورزشی، سفر‌های موزه و بسیاری از موارد اضافی باشد.بودجه خرید

مردم به هر جا که ‌می‌روند، می‌خواهند زیورآلات یا لباس زیبایی بخرند که آن‌ها را به یاد آن مکان بیاندازد. بله، سوغاتی بخرید، سعی کنید «همه را یک جا و با تخفیف بخرید». برای همه هدیه نخرید این ممکن است برای شما گران تمام شود. هزینه‌های مربوط به خرید به خود هر فرد بستگی دارد درنتیجه باتوجه به احتیاجات خود حتماً هزینه خرید را برنامه‌ریزی کنید.

مراکز خرید آنتالیاهزینه‌های تفریحی 

رفتینگ
تنها منطقه قایق سواری شناخته شده در آنتالیا، دره معروف کوپرولو در شهر ماناوگات است. اگرچه تور‌ها تحت عنوان رفتینگ در رودخانه‌ها  برگزار می‌شود، اما نمی‌توان آن را با رفتینگ واقعی شناخته شده مقایسه کرد. رفتینگ در کنیون کوپرولو تنها منطقه‌ای در منطقه آنتالیا با نام رفتینگ است که آبی شفاف در آن جریان دارد. اگر قصد شرکت در این تور تفریحی و پر جنب و جوش رفتینگ را دارید، حتما از تور لیدر خود درباره این تور سوال کنید.هزینه رفتینگ در آنتالیا از ۱۰۰ لیر شروع می‌شود.

هیجان در آنتالیا


پاراگلایدر

تور آلانیا پاراگلایدر (پاراگلایدر) پروازی هیجان‌انگیز و لذت بخش است که با پرش از تپه صاف در ارتفاع تقریبی ۷۰۰ متر و فرود در ساحل معروف کلئوپاترا با همراهی خلبانان مجرب انجام می‌شود. یک پرش پاراگلایدر در ۲۵ دقیقه پس از کسب اطلاعات و آمادگی لازم، می‌توانید با چند قدم دویدن پرش کنید. این یک تجربه فوق‌العاده و فراموش نشدنی را ارائه می‌دهد که در آن مانند یک پرنده در کنار هم احساس آزادی خواهید کرد.مناسب‌ترین قیمت پاراگلایدر در آنتالیا در منطقه آلانیا می‌باشد.پاراگلایدر از ۱۰۰۰ لیر شروع می‌شود.همنواز آسمان ابی با 14 سال سابقه بهترین و امن ترین تور های آنتالیا برگزار می کند.باتوجه به مجری مستقیم بودن تور های آنتالیا شرکت همنواز شما می توانید یک تجربه عالی را در کنار خانواده و دوستان خود داشته باشید. با خرید تور آنتالیا و استفاده از خدمات عالی این تور منتظر یک سفر خارق العاده باشید.