تکس فری در فرودگاه استانبول

دسته بندی مقاله : گردشگری
تعداد دیدگاه :
1401/05/22
تکس فری در فرودگاه استانبول

خرید بدون مالیات به معنای بازپرداخت مالیات بر فروش است که از آن محصول در هنگام خرید محصول از یک کشور خارجی دریافت می‌شود. میزان بازپرداختی که می‌توانید دریافت کنید و حداقل مبلغ خریدی که برای دریافت بازپرداخت مالیات باید انجام دهید از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

 


تکس فری چیست؟

همه کشور‌ها با افزودن مالیات به محصولات اقدام به فروش می‌کنند. اگر برای مقاصد مسافرتی به خارج از کشور رفته‌اید، از این مالیات برای خرید خود معاف هستید، بنابراین نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ندارید. برای دریافت بازپرداخت مالیات، شما نباید مقیم آن کشور باشید، بنابراین اگر مقیم هستید، نمی‌توانید بازپرداخت مالیات دریافت کنید.

۱- شما فروشگاهی را انتخاب می‌کنید که در آن خرید کنید. آنچه در اینجا باید به آن توجه کنید این است که آیا فروشگاهی که در آن خرید می‌کنید دارای برنامه Tax Free است یا خیر. اگر Tax Free وجود داشته باشد، لوگوی Tax Free را روی ویترین فروشگاه خواهید دید.اگر این علامت وجود نداشته باشد فراموش نکنید که از صندوقدار بپرسید که آیا خرید بدون مالیات وجود دارد یا خیر؟

 


۲- پس از انجام خرید به صندوقدار می‌روید و از آن‌ها می‌خواهید فرم Tax Free را پر کنند. صندوقدار اینجا می‌خواهد پاسپورت شما را ببیند، شما با نشان دادن عکس پاسپورت می توانید برگه تکس فری را دریافت کنید( توجه کنید که پاسپورت خود را در جای امنی بگذارید تا گم نکنید و برای خود دردسر ایجاد نکنید)

صندوقدار یا فرمی برای پر کردن اطلاعات خود و یا فاکتوری مهر شده جهت بازپرداخت مالیات برای شما می دهد.پس از پرکردن فرم، فرد مسئول بر روی آن مهر‌زده و آن را امضا می‌کند، سپس رسید محصول شما را قطع می‌کند و فرم Tax Free را روی رسید منگنه کرده و به شما می‌دهد.


۳- پس از دریافت فرم و رسید، آن‌ها را به خوبی نگهداری کنید.در روز برگشت خود به کشور مبدا پس از ورود به فرودگاه مستقیماً به باجه چک کردن پاسپورت می‌روید و در صف قرار می‌گیرید. توجه داشته باشید که قبل تحویل دادن بار به بخش تکس فری بروید و بازپرداخت مالیات خود را بگیرید.

 


۴- پس از این وقتی به بخش تکس فری می‌آیید، رسید محصول، فرم Tax Free، بلیط و پاسپورت خود را به مامور بخش می‌دهید. در اینجا، فرد مسئول ممکن است از شما بخواهد که محصولات را نشان دهید، اگر بخواهید، می‌توانید آن‌ها را نشان دهید. اگر محصولی است که در جعبه فروخته می‌شود، بسیار مراقب باشید که جعبه باز نشود و اگر کالای باز است، برچسب آن پاره نشود زیرا در صورت باز شدن جعبه یا پاره شدن برچسب، مالیات پس داده نمی‌شود.پس از مهر خوردن برگه شما می توانید بار خود را تحویل دهید. توجه داشته باشید که حتما قبل از تحویل بار به قسمت تکس فری مراجعه کنید.

۵- بعد از اینکه فرم Tax Free خود را در دفتر گمرک تأیید کردید، به قسمت تکس فری که دقیقاً در کنار آن قرار دارد، می‌روید. در اینجا مجدداً با دادن رسید، فرم، بلیط و پاسپورت، بازپرداخت مالیات خود را دریافت می‌کنید. شما می‌توانید بازپرداخت مالیات را به 2 روش دریافت کنید یا با ارز کشور خودتان و یا ارز دلار.چیز‌های دیگری که باید در مورد Tax Free بدانید عبارتند از:

1- نرخ بازپرداخت مالیات از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و به طور متوسط بین 4 تا ۲۱ درصد . 

2- برای دریافت بازپرداخت مالیات، باید بیش از مقدار مشخصی خرید کنید، این مبلغ در کشور‌های مختلف متفاوت است. مثلا؛ شما باید حداقل ۲۵ یورو در آلمان، حداقل ۱۷۰ یورو در فرانسه و حداقل 100 لیر در ترکیه خرید کنید.

3- اگر قصد خرید موبایل یا کالا‌های الکترونیکی دارید توصیه می‌کنم از فروشگاه‌های فناوری مانند مدیا مارکت خرید کنید نه از فروشگاه‌های خودشان چون نرخ‌های Tax Free در اینجا بالاتر است و  می‌توانید مالیات را پس بگیرید.

4- برای دریافت Tax Free نیازی به خرید یک محصول ندارید، بنابراین می‌توانید ده‌ها محصول را خریداری کنید و برای همه آن‌ها درخواست بازپرداخت مالیات کنید، تنها شرط آن این است که خرید شما بالاتر از حد مجاز باشد. تور ایتالیا همنواز 

یکی از خدمات تور های همنواز آسمان آبی ارائه گشت خرید یک روزه سن مارینو است که شما می توانید بدون پرداخت مالیات یک روز خرید عالی و بدون نگرانی داشته باشید.مرکز خرید سن مارینو یکی از بهترین مرکز خرید ها بوده و برای شما خدمات عالی ارائه می دهد.

مرکز خرید سن مارینو 

سن مارینو یک فروشگاه معماری مدرن که به برندهای لوکس در مکانی منحصر به فرد اختصاص یافته است. فروشگاه San Marino در جمهوری سن مارینو - قدیمی ترین جمهوری جهان - گردشگران پردرآمد را از سراسر جهان جذب می کند.

بوتیک ها و برند های معروف دنیا را در San Marino Outlet می توانید پیدا کنید و لباس هایی در فضایی منحصر به فرد و مدرن از بین برندهای اصلی مد و غذای ملی و بین المللی انتخاب کنید.این مرکز خرید مجموعه ای عالی از کافه ها و رستوران ها در فضای باز برای ارائه لذت های خوشمزه در طول خرید شما ارائه می دهد.چه برای صبحانه، یک ناهار خوش طعم یا یک میان وعده جذاب،این رستوران ها شما را جذب می کند.

سن مارینو  که در تقاطع برخی از معروف ترین مکان های توریستی ایتالیا قرار دارد، مکان مناسبی برای یک تجربه خرید فراموش نشدنی است. بهترین برندهای مد ملی و بین المللی در محیطی دلپذیر با طراحی نوآورانه و شیک واقع در محیط تاریخی جمهوری سن مارینو، یک مرکز خرید عالی برای خرید است.


شما می توانید با خرید از این مرکز بدون پرداخت مالیات یک روز عالی داشته باشید.آژانس مسافرتی همنواز با ارائه تورهای کامل ایتالیا هر نوع خدماتی را برای مسافران خود در نظر گرفته است تا شما بتوانید یک سفر 8 روزه عالی با خدمات کامل به ایتالیا داشته باشید.