راهنمای سفر با تور آنتالیا

دسته بندی مقاله : ایران
تعداد دیدگاه :
1400/08/27
راهنمای سفر با تور آنتالیا

می‌خواهید یک سفر عالی و به یادماندنی داشته باشید؟ ترکیه و به خصوص شهر آنتالیا مقصد مناسبی برای چنین سفری است. ویژگی آنتالیا این است که تلفیق تاریخ باستان و زندگی مدرن اروپایی را می‌توانید یک‌جا تجربه کنید. در این شهر هم مراکز تفریحی و گردشگری شیک وجود دارد و هم آثار تاریخی از دوران روم باستان. به همین دلیل آنتالیا یکی از شهرهای گردشگری مهم ترکیه است.
شهر آنتالیا در مرکز استان آنتالیا در غرب ترکیه قرار دارد. این شهر از جنوب با دریای مدیترانه احاطه شده است و سواحل بسیار زیبایی دارد که حتما باید از آن دیدن کنید. در مقاله همه چیز در مورد آنتالیا توضیحات مفیدی در مورد این شهر زیبا دادیم. در ادامه با شهر توریستی آنتالیا بیشتر آشنا می‌شویم.

 


اطلاعات کلی در مورد آنتالیا

مهم‌ترین نکته در سفر به هر کشوری دانستن اختلاف زمانی آن است. زمان محلی آنتالیا 1 ساعت و نیم از ایران عقب‌تر است. پس اگر قصد تماس با کشور را داشتید حتما به این مورد توجه کنید.

 

 

نکته بعدی این که پول رایج آنتالیا مثل سایر مناطق ترکیه لیر است. لیر ترکیه در زمان نگارش این مطلب معادل 3300 تومان است. زبان رسمی مردم آنتالیا ترکی است و اکثر مردم آن مسلمان هستند.
نکته دیگر این که رعایت حجاب کامل در آنتالیا اجباری نیست، اما اگر قصد دارید از مساجد تاریخی و باشکوه این شهر دیدن کنید حتما پوشش مناسب با خودتان ببرید.

 


بهترین زمان برای سفر به آنتالیا

آنتالیا آب و هوای معتدل و مرطوبی دارد و زمستان‌هایش هم سرد و خشک است. بهترین فصل برای سفر به این شهر از اوایل فروردین تا ابتدای دی ماه است. از دی ماه تا اواخر اسفند و حتی اوایل فروردین ماه هوای این شهر سرد می‌شود و ممکن است نتوانید به راحتی در این شهر گردش کنید. معمولا برف و بوران در آنتالیا دیده نمی‌شود، اما اکثر روزهای زمستان با بادهای بسیار شدید و سخت مدیترانه‌ای و باران همراه است.

 

 

فروردین و اوایل تابستان فصل شلوغ گردشگری آنتالیا است و مسافران زیادی به این شهر می‌آیند. بهترین زمان اواخر تابستان و اوایل پاییز است و در این مدت قیمت‌ها در آنتالیا بسیار مناسب هستند.

 


جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

آنتالیا شهری است که تا دل‌تان بخواهد جاهای دیدنی دارد. یکی از جاهایی که به خصوص در روزهای گرم تابستان حتما باید به آن‌جا بروید، پارک‌های آبی آنتالیا هستند. در آنتالیا مراکز خرید و بازارهای سنتی و مدرن زیادی وجود دارد که می‌توانید سوغات و وسایل موردنیاز را از آن‌جا تهیه کنید.
محبوب‌ترین جاذبه دیدنی آنتالیا منطقه باستانی کالیچی است. در این منطقه تعداد زیادی بنای تاریخی و دیدنی وجود دارد که اکثر گردشگران این شهر از آن‌ها بازدید می‌کنند. 

 

 

یکی از چیزهایی که در سفر به آنتالیا حتما باید تجربه کنید، خوردن غذاهای ترکی و مدیترانه‌ای در رستوران‌های آنتالیا است. وقتی به آنتالیا سفر می‌کنید باید دو چیز را حتما امتحان کنید: 1- کباب و 2- قهوه ترک. 

 


از آن‌جا که ترکیه در همسایگی کشور ما قرار دارد، هزینه سفر به آن بسیار مناسب است. البته اگر از تورهای همنواز استفاده کنید قطعا هزینه سفرتان کمتر هم می‌شود. همنواز بهترین و کامل‌ترین خدمات تور آنتالیا را با کمترین قیمت به مسافران ارائه می‌کند.

 

خرید تور آنتالیا