همنواز آسمان آبی بلاگ ها همه چیز در مورد رم

همه چیز در مورد رم

دسته بندی مقاله : گردشگری
تعداد دیدگاه :
1401/06/02
همه چیز در مورد رم

یکی از اغوا‌کننده‌ترین شهر‌های جهان با جمعیتی حدود ۴ میلیون نفر، رم پایتخت ایتالیا است. این شهر لاتین از یک روستای کوچک به یک تمدن بزرگ تبدیل شده است.رم با سیاست بین‌المللی و غنای فرهنگی و همچنین گذشته تاریخی و خرابه‌های باستانی خود محبوب‌ترین شهر جهانی است.
رم پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر ایتالیا است. این شهر که نزدیک به دریای تیرنین است، در منطقه لاتزیو در کنار رودخانه تیبر واقع شده است.شهر رم که آثار قرون وسطایی و رنسانس خود را با دقت حفظ می‌کند، با بقایای تمدن‌های باستانی و جنبش‌های هنری که اهمیت زیادی به آن قائل است، شبیه موزه‌ است. این شهر که ارزش دیدن را دارد، با زیبایی و تاریخی که دارد، شهری است که در آن اتفاقات جالبی ثبت شده است.

 

در مورد شهر ونیز


تاریخ شهر رم

رم، پایتخت ایتالیا، بر روی رودخانه تیبر در منطقه لاتزیو، در غرب شبه جزیره ایتالیا واقع شده است. این شهر در تاریخ ۲۵۰۰ ساله خود پایتخت پادشاهی روم باستان، امپراتوری روم و جمهوری روم بوده است. اما چون نقش مهمی در تاریخ اروپا داشته است، رم را «شهر جاودانه»می نامند. این شهر که سالانه هزاران گردشگر از آن بازدید می‌کنند، یک شهر مدیترانه‌ای پر جنب و جوش با ساختار‌های معماری منحصر به فرد خود است که گذشته را به زمان حال منتقل می‌کند. غذا‌های معروف جهان، رستوران‌ها، مراکز تفریحی، طراحان مد و مراکز خرید بی‌شماری را در این شهر می بینید.
این شهر پایتخت ایتالیا و بزرگترین شهر منطقه لاتزیو است. مرکز کلیسای کاتولیک و کوچکترین کشور جهان یعنی شهر واتیکان نیز در داخل مرز‌های رم قرار دارد.  تپه‌هایی که در شهر روی هفت تپه مانند استانبول ساخته شده است،زیبایی خاصی در این شهر ایجاد کرده است.این شهر که بخش بزرگی از جهان را در اختیار دارد، موفق شده است از یک روستای کوچک زمین‌های بسیار بزرگی را در اختیار داشته باشد.

راهنمای تور ایتالیا و خدمات آن


آب و هوا

آب و هوای مدیترانه‌ای در رم حاکم است. در طول سال، این شهر روز‌های گرمی را بین ماه‌های مه و اکتبر تجربه می‌کند و دمای هوا در جولای و آگوست به ۴۰ درجه سانتی گراد می‌رسد. میانگین دما از دسامبر تا مارس ۱۳ درجه سانتی گراد است که سردترین دوره سال است. 

کی بریم رم؟

در ماه‌های تیر و مرداد دمای هوا حدود ۳۰ درجه در روز و حدود ۲۰ درجه در شب است. به همین دلیل ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد، شهریور و مهر که هوا نسبتاً معتدل است، برای سفر مناسب‌تر است. اگرچه بارش در ماه اکتبر افزایش می‌یابد، اما مانع از سفر نمی‌شود.

 


خرید در رم

در هر گوشه‌ای از رم، شهری که بهترین طراحان جهان در آن بزرگ شده‌اند و محبوب‌ترین برند‌ها در آن متولد شده‌اند، می‌توانید جایگزین‌های مختلفی برای خرید پیدا کنید.
Piazza di Spagna خیابانی با فروشگاه‌های طراحان محبوب در ایتالیا است. رم یکی از اولین شهر‌هایی است که وقتی صحبت از کفش‌های چرمی به میان می‌آید. همچنین مغازه‌های عتیقه‌فروشی زیادی در رم می‌توانید ببینید.


Colleseum

این بنا توسط پسر Vespasian Titus Colleseum بین ۸۰ سال قبل از میلاد افتتاح شد و به نمادی تبدیل شده است که بیش از همه گذشته تاریخ باستانی رم را در حافظه نگه می‌دارد.این سازه که نماد معماری امپراتوری روم تسلط بر دریای مدیترانه است، توسط زندانیان و بردگان در حدود ده سال ساخته شده است.  آمفی تئاتر که به شکل بیضی و به تدریج ساخته شد با ظرفیت ۵۰۰۰۰ تماشاگر طراحی شد.

 


Trevi Fountain 

این فواره که در تمام دنیا به عنوان (چشمه عشق) شناخته می‌شود و به عنوان استاد هنر ایتالیایی شناخته می‌شود، توسط نیکولا سالوی بین سال‌های ۱۷۳۲ تا ۱۷۶۰ به سبک باروک ساخته شده است. شکل فواره‌ای که در طاقچه‌ای قرار گرفته است، خدای دریا نپتون را توصیف می‌کند. این بنای تاریخی چشمگیر در منطقه Trevi رم، واقع شده است. 

 


Piazza del Popolo

میدان پوپولو (Piazza del Popolo)، یکی از بزرگترین میدان های شهر رم، پایتخت ایتالیا، در ورودی شمالی شهر قرار دارد. این میدان که یکی از زیباترین میدان های اروپا است، نام خود را از کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو گرفته است و به معنای "میدان مردم" است.میدانی که در تمام ایام سال به محل ملاقات توریستی شهر تبدیل شده است، در هر ساعت از شبانه روز جلوه ای سرزنده و درخشان دارد.

 


Piazza della Rotonda

این یکی از بهترین بنا‌های روم باستان حفظ شده است. همانطور که از نام پانتئون (خدایان) پیداست، در سال ۱۲۶ پس از میلاد برای خدایان ساخته شد. این ساختمان یک اثر هنری است که معماری خیره‌کننده و باشکوه رم را به نمایش می‌گذارد.علاوه بر پانتئون، یک فواره باشکوه دوره رنسانس در مرکز میدان وجود دارد.

 


Trastevere

این منطقه در جنوب تیبر در ساحل غربی رم واقع شده است. در این منطقه که میزبان بهترین نمونه‌های معماری رنسانس است، می‌توانید در میان باغ‌های گیاه‌شناسی با خانه‌های نقاشی‌شده روبرو شوید. این منطقه که در قرن پانزدهم مکرراً مورد بازدید بازرگانان‌یهودی قرار می‌گرفت، همچنان میزبان گردشگران از سراسر جهان است، بدون اینکه تغییر چندانی در معماری و چشم‌انداز شهری آن در قرن‌های گذشته داشته باشد یکی از منطقه های توریستی رم است. این مکان که در گذشته محل زندگی طبقه کارگر محسوب می‌شد، اکنون جزء اولویت‌های نخبگان است.

 


Palatine Hill

این مکان که یکی از هفت تپه رم است، زیبایی جذابی با منظره‌ای هنرمندانه دارد. گفته می‌شود قدمت این تپه که ویرانه‌های تاریخی بر روی آن قرار دارد به زمان بنیانگذاران روم می‌رسد. این تپه که به میزبانی معابد و خانه‌های باشکوهی که توسط اشراف در دوران جمهوری باستان ساخته شده بود، شناخته شده بود، پس از فروپاشی امپراتوری اهمیت خود را از دست داد و به حال خود ر‌ها شد. با این حال، کار‌های انجام شده در دوره رنسانس باعث شد که تپه مورد پسند خانواده‌های اشرافی  قرار گیرد و به یک مکان توریستی تغییر شکل دهد.


Terme di Carac‬alla

حمام‌های کاراکالا که از جمله سازه‌های باشکوه رم هستند، تقریباً ۱ کیلومتر با Collesseum فاصله دارند. در جنوب شهر رم واقع شده است. حمام‌هایی که بین سال‌های ۲۱۱ تا ۲۱۴ ساخته شده‌اند، مربوط به دوران سلطنت امپراتور کاراکالا است. این حمام‌ها که به دلیل معماری داخلی غنی خود شناخته می‌شوند، در زمینی عظیم و با گنجایش ۱۶۰۰ نفر ساخته شده‌اند و عنوان بزرگترین حمام جهان نیز شناخته می  شوند.

 


آژانس همنواز آسمان آبی با پرواز مستقیم برای اولین بار به ایتالیا برای شما تجربه های جدیدی را رقم میزند.شما می توانید با خرید تور ایتالیا از همنواز یک سفر ترکیبی به شهر های متفاوت ایتالیا داشته باشید.

پرواز مستقیم ایتالیا برای اولین بار