همه چیز در مورد فلورانس

دسته بندی مقاله : گردشگری
تعداد دیدگاه :
1401/06/21
همه چیز در مورد فلورانس

فلورانس شهری در ایتالیا است. این شهر پایتخت منطقه توسکانی در شمال ایتالیا بوده و برای مدت کوتاهی پایتخت پادشاهی سابق ایتالیا نیز بود. این شهر در اطراف رودخانه آرنو که از میان آن می‌گذرد ساخته شده است. این شهر با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر همراه با سکونتگاه‌های اطراف، امروزه مانند گذشته یکی از مراکز تجاری مهم ایتالیا و اروپا است.یورو واحد پول رسمی اتحادیه اروپا در فلورانس بوده و کسانی که برای بازدید از شهر می‌آیند فراموش نکنند که در یک موزه در فضای باز هستند.

 

پرواز مستقیم تهران ایتالیا برای اولین بار 


فلورانس یکی از مهم‌ترین شهر‌های تاریخی ایتالیا است. شهری که پس از فروپاشی امپراتوری روم بر اهمیت آن افزوده شد، شروع به تبدیل شدن به یکی از قدرتمندترین شهر‌های شبه جزیره ایتالیا کرد. شهری که در دوران قرون وسطی تحت حاکمیت خاندان مدیچی پیشرفت زیادی در تجارت داشت، به لطف این رونق، شروع به جدایی از سایر نقاط جهان در عرصه هنر کرد. فلورانس شهری بود که هنرمندان، دانشمندان و متفکران مهمی مانند لئوناردو داوینچی، می‌کل آنژ، ماکیاولی، دوناتلو، برونلسکی در قرن پانزدهم در آن زندگی می‌کردند.

پس از اینکه ایتالیا تحت یک پادشاهی واحد متحد شد، برای مدت کوتاهی به عنوان پایتخت عمل کرد. این شهر که توانست بدون آسیب جدی از جنگ جهانی دوم جان سالم به در ببرد، پس از این روند به یکی از مسیر‌های مهم گردشگری کشور و جهان تبدیل شد. امروزه فلورانس جای خود را در میان شهر‌هایی که مردم می‌خواهند حتما سفر کنند جای دارد.

 

راهنمای تور ایتالیا و خدمات تور 


غذا در فلورانس

اگرچه زمانی که نام ایتالیا را می‌برند، پیتزا یا اسپاگتی به ذهن خطور می‌کند، اما فلورانسی‌ها ادعا می‌کنند که اینجا محل پیدایش خانه استیک امروزی است. Mercato Centrale یکی از قدیمی ترین بازارهای ایتالیا است. اینجا اولین جایی است که می‌توان سراغ چیزی برای خوردن رفت. همچنین مکان هایی در بازار وجود دارد که گنوکی یا تورتلینی دست ساز درست می کنند. از رستوران‌های بیرونی زیباتر، تازه‌تر و ارزان‌تر است.

 


آب و هوای فلورانس

این شهر که آب و هوای گرم و معتدلی دارد به دلیل قرار گرفتن در کنار دریا نسبت به سایر شهرهای ایتالیا گرمتر است. در این شهرستان که در فصل زمستان بارندگی بیشتری نسبت به ماه های تابستان مشاهده می شود، بیشترین میزان بارش در آبان ماه است. در حالی که میانگین دمای سالانه در منطقه حدود 14.5 درجه است، جولای با حدود 24-25 درجه گرم ترین دوره و ژانویه به عنوان دوره ای که سرما بین 3 تا 5 درجه بیشتر احساس می شود، شناخته می شود. 

 

همه چیز در مورد رم


David of Michelangelo

مجسمه داوید یکی از آثار مهم هنرمند مشهور می‌کل آنژ است که می‌توان آن را یک شاهکار دانست. مجسمه داوید، که گردشگران بسیاری از شهر‌های مختلف برای دیدن آن می‌آیند، در موزه فلورانس به نمایش گذاشته شده است. این مجسمه در میان مجسمه‌های رنسانس یک شاهکار به حساب می‌آید. این یک مجسمه ۵۰۰ ساله است. تک تک جزئیات مجسمه فرد را مجذوب خود می‌کند. کاملاً بجاست که بگوییم مجسمه داوید اثری است که عاشقان مجسمه‌سازی و هنر دوست خواهند داشت. هنردوستانی که از فلورانس دیدن می‌کنند باید مجسمه داوید را نیز ببینند.

 


Pitti Palace

کاخ پیتی یک کاخ از دوره رنسانس است که در ایتالیا واقع شده است. امروزه کاخ پیتی که بازدیدکنندگان خود را به عنوان موزه می پذیرد، توجه بسیاری را به خود جلب کرده و میزبان گردشگران زیادی است. این یک موزه بسیار ارزشمند است که در آن می توانید تاریخ دوره رنسانس، درک هنر و معماری رنسانس آن دوره را احساس کنید و در عین حال هنردوستان آن را دوست خواهند داشت.

 


Basilica of Santa Croce 

باسیلیکا سانتا کروچه مهم ترین کلیسای فرانسیسکن در فلورانس، باسیلیکا در میدان سانتا کروچه قرار دارد. این بازیلیکا که مقبره‌های نام‌های مهمی چون گالیله، میکل آنژ، دانته و ماکیاولی را در خود جای داده است که تاریخ هنر جهان را تغییر داده و تاریخ هنر را شکل داده‌اند، باید بازدید کرد. باسیلیکا با ترکیب معماری رنسانس، معماری گوتیک و سبک های معماری ایتالیایی، مکان مهمی است که هنردوستان نباید از بازدید از آن غافل شوند.

 


Ponte Vecchio

Ponte Vecchio به عنوان معروف ترین پل فلورانس شناخته می شود که نام خود را برای توده ها بر سر زبان ها انداخته است. این پل بر روی رودخانه آرنو در باریک ترین قسمت رودخانه قرار دارد. در پل پونته وکیو جواهرات فروشی های زیادی وجود دارد. گردشگرانی که از این پل بازدید می کنند می گویند که عاشق تماشای غروب خورشید در این پل هستند. موقعیت پل به موزه ها نیز نزدیک است که یک ویژگی مثبت است.

 


Palazzo Vecchio

این بنا به عنوان ساختمان دولتی شهر فلورانس شناخته می شود. در قرن 14 ساخته شده است. در قرن شانزدهم، با تغییراتی که از سر گذراند، ظاهری که امروز به نظر می رسد به دست آورد. این ساختمان تأثیر سبک های معماری رنسانس و رومی را نشان می دهد. قصر پرآذین و پر زرق و برق  با درهم آمیختن سبک زندگی جدید و قدیمی به تاثیرگذاری آن می افزاید. مجسمه پیروزی میکل آنژ در کاخ Vecchio منتظر بازدیدکنندگان خود است.

 


The Boboli Gardens

باغ های بوبولی مکان مهمی در فلورانس است که به خاطر زیبایی های تاریخی و طبیعی اش معروف است. باغ‌های بوبولی از نظر تاریخی مهم هستند زیرا دارای آثار و مجسمه‌های رومی باستان از قرن 16 تا 17 هستند. این باغ با آثار هنری، محوطه سازی، استخر و مجسمه های خود تحسین را در چشم مهمانان برمی انگیزد.

 


Piazza della Signoria

میدان Signoria در قلب شهر فلورانس واقع شده است. یکی از مراکز مهم تاریخی شهر است. مجسمه های زیادی در کنار هم در این میدان به نمایش گذاشته شده است. در میدان سیگنوریا مجسمه نپتون وجود دارد. مجسمه معروف دیوید هنرمند میکل آنژ که در  بالا ذکر شد، به مدت 400 سال در این میدان ایستاده است. این میدان نام خود را از مرکز مدیریت قدیمی شهر که دقیقاً روبروی آن قرار دارد گرفته است. با برگزاری مراسم در میدانی که گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند، فضای پرشورتری ایجاد می شود. میدان Signoria، باشکوه ترین و چشم نوازترین میدان شهر را باید به عنوان یکی از مکان هایی که باید برای کسانی که از فلورانس عبور می کنند، به لیست جاهای گردشگری اضافه کرد.

 


Bargello

در حالی که Bargello در گذشته به عنوان زندان استفاده می شد، امروز درهای خود را به عنوان یک موزه هنری به روی بازدیدکنندگان خود باز می کند. Bargello، ساخته شده به سبک معماری گوتیک ایتالیایی، در سال 1256 افتتاح شد. این موزه دارای وجه تمایز به عنوان اولین موزه ملی ایتالیا است. بارگلو یکی از غنی ترین موزه های شهر است. آثار هنری و مجسمه هایی که در این موزه به نمایش گذاشته می شوند از کیفیتی برخوردارند که هنردوستان آن را تحسین می کنند. بارگلو موزه ای است که کسانی که به آن می روند می خواهند دوباره از آن بازدید کنند.

 


ایتالیا یکی از توریستی ترین کشور های جهان است.همنواز شرگت گردشگری با برگزاری تور های ترکیبی ایتالیا یک سفر عالی را برای شما رقم می زند.با خرید تور ایتالیا از همنواز آسمان آبی بهترین سفر به زیباترین کشور دنیا را داشته باشید.

 

خرید تور ایتالیا